Якою олією мазати обличчя для омолодження

жінка маже обличчя маслом для омолодження шкіри

У косметичних оліях міститься маса корисних речовин та вітамінів, які допомагають підтримувати шкіру в тонусі.

Єдине, що вам потрібно – це уважно ознайомитись зі списком протипоказань до продукту, який ви використовуєте.

Одні засоби не можна використовувати у зоні навколо очей, інші не підходять для жирної шкіри. Можливі також випадки індивідуальної непереносимості тих чи інших компонентів олії організмом.

Якщо не порушувати інструкцію і не мазати шкіру засобом, що не підходить, - ефект буде хороший.

Кожна олія має унікальний склад, є джерелом корисних речовин і по-різному впливає на шкірний покрив. Їх використовують у чистому вигляді або у складі масок, кремів, лосьйонів та сироваток.

Плюси і мінуси

Список плюсів у косметичних олій досить великий.

  1. Користь для шкіри. Косметичні олії живлять шкіру, непогано її очищають завдяки жирним кислотам, що містяться в них, і в цілому мають антивіковий ефект.
  2. Низька ціна та доступність. Купити олію можна в будь-якій аптеці, асортимент зазвичай досить великий, а ціни, навпаки, не високі. З урахуванням того, що ефірні олії не застосовують у чистому вигляді, а додаються по кілька крапель у якусь основу, вистачить такої баночки надовго. Базові олії також недорогі. У цій якості допустимо використовувати, наприклад, оливкову олію холодного віджиму, яку можна купити у звичайному продуктовому магазині. Досить літрової пляшки дуже надовго.
  3. Натуральний склад. Олії добуваються з природних компонентів та очищаються від шкідливих домішок. У результаті ви маєте продукт без хімії та парабенів.

Мінусів не так багато, але без них не обійшлося.

  • Головний мінус – ефект від використання олій не такий великий, як хотілося б. Вони роблять стан шкіри кращим, але не змінюють його радикально. Крім того, ви не отримаєте результату відразу або наступного ж дня. Щоб помітити різницю, потрібно використовувати олії регулярно, хоча б протягом місяця, а краще за два.
  • Імовірність алергічної реакції. Як і будь-який натуральний продукт, косметична олія може спричинити випадок індивідуальної непереносимості, тому перед першим використанням краще провести алерготест.

Кращі олії для омолодження

Для збереження молодості є багато олій. Я розповім вам про найпопулярніші та найдієвіші.

Какао

Натуральна олія какао видає неповторний запах шоколаду. У його складі багато корисного:

  • жирні кислоти;
  • таніни;
  • кофеїн;
  • ксантін.

Цей засіб має відмінний тонізуючий і загоювальний ефект і часто використовується в бальзамах для губ, тому що чудово справляється з сухістю та тріщинами.

Какао-масло не позбавить вас від зморшок, але стане гарною профілактикою їх появи, захистить шкіру від шкідливого впливу навколишнього середовища та допоможе їй краще оновлюватися.

Пантове

Це дивовижний продукт, який досить дорого коштує, але помітно виділяється серед решти косметичних олій. Виготовляється воно з рогів молодих оленів та містить цілий букет корисних речовин:

  • вісімнадцять різних амінокислот;
  • ферменти;
  • глутамінову кислоту;
  • гліцин;
  • колаген, йод, кальцій, цинк та інші мікроелементи.

Цей продукт легко проникає у шкіру та активізує процес регенерації тканин, зміцнює місцевий імунітет, підвищує мікроциркуляцію крові.

Жожоба

У цій олії багато вітаміну Е, який є природним антиоксидантом, тому воно добре допомагає сухій та віковій шкірі в зоні обличчя та шиї.

Стовідсоткового ліфтинг-ефекту чекати, звичайно, не варто, але еластичність шкіри при регулярному застосуванні цього продукту стане вищою. При цьому воно добре і швидко вбирається, що дозволяє використовувати його як заміну крему та наносити на ніч.

Касторове

Якщо ви шукаєте підходящі олії для омолодження та упорядкування шкіри обличчя, зверніть увагу на рицинова. За складом воно майже на 90% є рицинолеїновою кислотою, завдяки чому відмінно відновлює суху шкіру і робить менш помітними зморшки.

Кокосове

Надійно захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету, тому користується особливою популярністю влітку у сонячних регіонах. Крім цього, воно також покращує обмінні процеси, завдяки чому шкіра на обличчі починає виглядати свіжішою.

Плюс продукту в тому, що їм можна мазати шкіру навколо очей та повіки. Багато олій використовувати в цій зоні не можна через їхню надмірно сильну дію або важку структуру. Олія кокоса дуже легка, добре вбирається, а шкіра під нею дихає.

Кунжутне

Ще один продукт, який, за відгуками, добре допомагає сухій шкірі з першими ознаками в'янення. У кунжутній олії багато корисних елементів:

  • вітаміни групи В;
  • вітаміни Е та С;
  • фітостероли;
  • мікроелементи (кремній, цинк та інші);
  • сезамол – особлива речовина, яка чудово захищає від впливу ультрафіолету.

Це масло коштує трохи дорожче за інших, але служить непоганою профілактикою для утворення зморшок, робить шкіру більш пружною, добре видаляє забруднення і нормалізує роботу сальних залоз.

Льняне

Це масло має здатність непогано підтягувати шкіру, що в'яне, але у нього є обмеження. Воно важке і тому його не слід застосовувати в зоні навколо очей. Є ризик прокинутися з набряками.

Зате цей засіб добре себе показав на зоні шиї та декольте. Якщо використовувати його досить довго і регулярно, стан шкіри в цій галузі стане кращим, повернеться еластичність і тонус.

Обліпихове

Це масло здатне непогано омолоджувати, однак у чистому вигляді його не використовують. Можна скласти суміш з нього і якогось базового масла на ваш вибір, залежно від типу шкіри. Для яскравіше вираженого антивікового ефекту рекомендую змішати його з вмістом однієї капсули вітаміну Е.

Масло обліпихи упорядковує в'ялу шкіру, покращує еластичність. Якщо регулярно ним користуватися, стають менш помітними зморшки.

Оливкова

Цей продукт корисний не тільки при прийомі внутрішньо у складі легких салатів, його можна використовувати для догляду за віками. Достатньо на 10 хвилин покласти на проблемні зони в районі очей компрес з оливковою олією – і через кілька таких процедур стан шкіри стане кращим. Воно – частий інгредієнт у багатьох рецептах домашньої косметики.

Гарбузове

Цей продукт має дуже багатий склад, у ньому є;

  • каротиноїди;
  • гліцериди органічних кислот;
  • фосфатиди;
  • вітамін Е та вітаміни групи В;
  • фітин;
  • стеарини.

Завдяки цьому воно відмінно зволожує шкіру, захищає від сонця, служить гарною профілактикою прищам, живить і зменшує лущення. Підходить для всіх типів шкіри.

Рецепти

Є безліч рецептів з використанням всіх цих масел для різних типів шкіри. Їх часто змішують один з одним, з різними компонентами для домашньої косметики, або додають для збагачення складу в прості недорогі креми. Наприклад, від прищів добре допомагає маска з гарбузової олії (чайна ложка), косметичної глини (дві столові ложки) та меленої кориці (половина чайної ложки).

Пігментних плям можна позбутися, якщо змішати чайну ложку касторової олії зі столовою ложкою тертого огірка і використовувати цей мікс як маску.

А з олії какао можна приготувати живильний крем. Для цього розтопіть столову ложку засобу на водяній бані, додайте по парі крапель вітамінів А та Е та по чайній ложці олій обліпихи та шипшини, добре перемішайте та використовуйте. Зберігається такий крем у холодильнику кілька днів.

Висновки

Застосування косметичних масел може допомогти в комплексному підході до омолодження, тим більше якщо у вас немає можливості регулярно відвідувати салон і купувати дорогу косметику. Це натуральні природні засоби, що мають непоганий антивіковий ефект і не містять шкідливих компонентів, яких так багато в дешевій косметиці.